![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 9873314
*
nr 987 3314
Stig Ã…sberg
(1909-1968), Sverige
Etsningar, 3 st, Stig Ã…sberg (1909-1968), /Hans Norsbo
Stig Åsberg, född 1909 i Baku Ryssland, död 1968 i Stockholm, svensk grafiker och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2015
kl 20:54:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/10 16:19:02
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Stig Ã…sberg
Stig Åsberg, född 1909 i Baku Ryssland, död 1968 i Stockholm, svensk grafiker och tecknare.
Läs mer om Stig Ã…sberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik hans norsbo stig åsberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:41
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:16
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:32
-
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:53
-
5301 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:38
*
Stig Ã…sberg
Stig Åsberg, född 1909 i Baku Ryssland, död 1968 i Stockholm, svensk grafiker och tecknare.
Läs mer om Stig Ã…sberg
nr 987 3314
Stig Ã…sberg
(1909-1968), Sverige
Etsningar, 3 st, Stig Ã…sberg (1909-1968), /Hans Norsbo
Stig Åsberg, född 1909 i Baku Ryssland, död 1968 i Stockholm, svensk grafiker och tecknare.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/10 16:19:02 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Stig Ã…sberg
Stig Ã…sberg, född 1909 i Baku Ryssland, död 1968 i Stockholm, svensk grafiker och tecknare.Läs mer om Stig Ã…sberg
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik hans norsbo stig åsberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:41 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:16 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:32 -
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:53 -
5301 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:38